Bethlen Gábor Általános Iskola és Újreál Gimnázium
Bethlen - Általános Iskola Bethlen - Gimnázium Bethlen - Keveháza utcai telephely Bethlen - Kincskereső tagiskola
Tanáraink
Közzétételi lista
Ökoiskola

Andromeda Travel

Vida Fitness


Éves munkaterv

 

MUNKATERV A 2018/2019-es TANÉVRE

 

Első tanítási nap:

2018. szeptember 3. (hétfő)

 

Utolsó tanítási nap:

2019. június 14. (péntek)

 

Tanítási napok száma:

általános iskolai osztályoknak 181 nap

 

középiskolai osztályoknak 180 nap

 

Utolsó tanítási nap a 12. évfolyamnak:

2019.május 2. (csütörtök)

 

Első félév utolsó tanítási napja:

2019. január 25. (péntek)

 

Második félév első napja:

2019. január 28. (hétfő)

 

Félévi bizonyítványok kiosztása:

2019. február 01. (péntek)

 

 

 

 

Iskolai szünetek időpontjai

 

Őszi szünet:

2018. október 30-tól 2018. november 4-ig

 

Szünet előtti utolsó tanítási nap 2018. október 26. (péntek), a szünet utáni első tanítási nap 2018. november 5. (hétfő).

 

Téli szünet:

2018. december 27-től 2019. január 2-ig

 

Szünet előtti utolsó tanítási nap 2018. december 21. (péntek), a szünet utáni első tanítási nap 2019. január 3. (csütörtök).

 

Tavaszi szünet:

2019. április 18-tó 2018. április 28-ig

 

Szünet előtti utolsó tanítási nap 2019. április 17. (szerda), a szünet utáni első tanítási nap 2019. április 29. (hétfő)..

 

 
Szülői értekezletek időpontjai

 

2018. szeptember 3. (hétfő)

7. évfolyam

 

2018. szeptember 10. (hétfő)

1 z osztály

 

2018. szeptember 11. (kedd)

2.z . osztály

 

2018. szeptember 12. (szerda)

3. z. ,5. z. osztályok

9., 10. évfolyamok

 

2018. szeptember 13. (csütörtök)

4. z. osztály

 

2018. szeptember 17. (hétfő)

8. évfolyam

 

2018. szeptember 18. (kedd)

12. évfolyam

 

2019. február 6-15. között


 

 

 

 

Fogadóórák időpontjai:

 

 

2018. december 3. (hétfő)

17.00-tól

 

2018. december 4. (kedd)

17:00-tól

 

2019. április 15. (hétfő)

17:00-tól

 

2019. április 16. (kedd)

17.00-tól

 

 

 

 

A tanárok pontos beosztásáról a fogadóóra előtti héten honlapunkon adunk tájékoztatást.

 

 

 

 

 

 

Tájékoztatás leendő első osztályosok részére

 

 

 

 

Nyílt órák, melyekre a leendő első osztályosok szüleit várjuk

 

2018. november 20. (kedd)

8:00 - 10:00 óra között

 

2019. január 31. (csütörtök)

8:00 - 10:00 óra között

 

 

 

 

Iskolanyitogató foglalkozások ovisok részére

 

2019. január 26. (szombat)

10:00 - 12:00 óra között

 

 

 

 

Alkalmassági éneklés, zenei első osztályba jelentkezőknek

 

2019. március 27. (szerda)
2019. március 28. (csütörtök)
2019. március 29. (péntek)
 

8:00 - 17:00 között

 

- időpontokra kell bejelnetkezni

- feladatok:

     - énekelni egy, a gyermek által választott dalt

     - visszaénekelni az énektanár által énekelt dallamot

     - visszatapsolni az énektanár által előtapsolt dallamot

     - mondókával is lehet készülni 

 

 

 

 

Tájékoztatás gimnáziumunkba jelentkezők részére

 

 

 

 

Nyílt nap gimnáziumba jelentkezők részére

 

2018. november 13-14. (kedd-szerda)

 

 

 

 

 

Nyílt napra regisztráció: 2018 november 6-tól (kedd), majd a honlapon található módon.

 

 

 

 

Felvételi előkészítő magyar és matematika tantárgyakból:

 

2019. január 22. (kedd)

15:00 - 17:00 óra között

 

2019. január 29. (kedd)

15:00 - 17:00 óra között

 

2019. február 12. (kedd)

15:00 - 17:00 óra között

 

2019. február 19. (kedd)

15:00 - 17:00 óra között

 

 

 

 

A csoport egyik fele matematikával kezd, míg a másik rész magyarral, majd 16:00-kor cserélnek.

 

 

 

 

A felvételi eljárás legfontosabb időpontjait a "Felvételi tájékoztató" tartalmazza. (4., 5. oldal)

 

 

 

 

 

 

 

 

Írásbeli érettségi vizsgák időpontjai:

 

2019. május 6. (hétfő)

magyar nyelv és irodalom 8:00-tól

 

2019. május 7. (kedd)

matematika 8:00-tól

 

2019. május 8. (szerda)

történelem 8:00-tól

 

2019. május 9. (csütörtök)

angol nyelv 8:00-tól

 

2019. május 10. (péntek)

német nyelv 8:00-tól

 

2019. május 14. (kedd)

biológia 8:00-tól

 

2019. május 16. (csütörtök)

informatika 8:00-tól

 

ének-zene 14:00-tól

 

2019. május 17. (péntek)

kémia 8:00-tól

 

földrajz 14:00-tól

 

2019. május 20. (hétfő)

fizika  8:00-tól

 

vizuális kultúra 14:00-tól

 

2019. május 21. (kedd)

francia nyelv 8:00-tól

 

 

 

 

 

Szóbeli érettségi vizsgák időpontjai:

 

2019. június 17-28.

 

 

 

 

 

Az osztályok szerinti szóbeli időpontok később kerülnek meghatározásra.

 

 

 

 

Érettségi vizsgákra való jelentkezések:

 

2018. szeptember 5. (hétfő)

őszi vizsgaidőszak

 

2018. február 15. (péntek)

május-júniusi vizsgaidőszak

 

 

 

 

OKTV-re való jelentkezés határideje:

 

2018.szeptember 14. (péntek)

 

 

 

 

 

OKTV időpontok:

 

 

2018. november 5. (hétfő)

14:00-tól történelem

 

2018. november 6. (kedd)

14:00-tól földrajz

 

2018. november 12. (hétfő)

14:00-tól angol nyelv I.

 

2018. november 13. (kedd)

14:00-tól matematika II.

 

2018. november 14. (szerda)

14:00-tól magyar nyelv

 

2018. november 15. (csütörtök)

14:00-tól fizika

 

2018. november 20. (kedd)

14:00-tól francia nyelv

 

2018. november 21. (szerda)

14:00-tól informatika I.

 

2018. november 22. (csütörtök) 

14:00-tól biológia I., II.

 

2018. november 26. (hétfő)         

14:00-tól német nyelv I.

 

 
Belső iskolai vizsgák időpontjai:

 

2019. január 3. (csütörtök) és 4. (péntek)

8:00-tól matematika vizsga (10.A és 10.B)

 

2019. január 3. (csütörtök)

8:00-tól 12.B Kisérettségi: magyar nyelv és irodalom, valamint történelem szóbeli.

 

2019. január 4. (péntek)

8:00-tól 12.A Kisérettségi: magyar nyelv és irodalom, valamint történelem szóbeli.

 

2019. január 7. (hétfő)

8:00-tól matematika írásbeli kisérettségi (12. évfolyam)

 

2019. január 8. (kedd)

8:00-tól írásbeli kisérettségi magyar nyelv és irodalomból illetve történelemből (12. évfolyam)

 

2019. február 12. (szerda)

8:00-tól idegen nyelvi osztályozó vizsga  a 10. évfolyam tananyagából (írásbeli és szóbeli)

 

2019. március 11. (hétfő)

2019. március 12. (kedd)

8:00-tól idegen nyelvi osztályozó vizsga a 11. évfolyam tananyagából (írásbeli és szóbeli)

 

2019. április 10. (szerda)
2019. április 11. (kedd)

8:00-tól idegen nyelvi osztályozó vizsga a 12. évfolyam tananyagából (írásbeli és szóbeli)

 

2019. május 27. (hétfő)

8:00-tól komplex természettudományos vizsga a 10.b osztály tanulóinak

 

2019. május 28. (kedd)

8:00-tól komplex természettudományos vizsga a 10. a osztály tanulóinak

 

Idegen nyelvi mérés:

 

 

2019. május 22. (szerda)

8:00-12:00  6., 8. évfolyam (az adott napon egyéb tanítási óra nincsen)

 

Kompetencia mérés:

 

 

2019. május 29. (szerda)

8:00-12:00 6., 8., 10. évfolyam (az adott napon egyéb tanítási óra nincsen)

 

Terepgyakorlatok:

 

 

2018. szeptember 17-18-19. (hétfő-szerda)

10.a osztály Pénzesgyőr

 

2018. szeptember 24-25-26. (hétfő-szerda)

10.b osztály Pénzesgyőr

 

2019. május 6-7-8. (hétfő-kedd-szerda)

7. évfolyam Bugac

 

2019. május 29-30-31. (szerda-péntek)

9.évfolyam Balaton-felvidék

 

 
Az iskola egyéb rendezvényei:

 

2018. augusztus 27-29 (hétfő-szerda)

gólyatábor Tatán (7. évfolyam)

 

2018. augusztus 30. (csütörtök)

t16:00-18:00 Első osztályosok ismerkedési délutánja

 

2018. szeptember 21. (péntek)

13:00-16:15 "Erdővarázs" program alsósoknak.

 

2018. szeptember 26. (szerda)

"Európai nyelvek napja"

 

2018. szeptember 28. (péntek)

a népmese napja (projekt+játszóház)

 

2018. október 4. (csütörtök)

állatok világnapja

 

2018. október 5. (péntek)

megemlékezés az aradi vértanúkról

 

2018. október 13. (szombat)

Budapest projektnap

 

2018. október 25. (csütörtök)

"Oktoberfest"

 

2018.október 12. (péntek)

Bolyai matematika csapatverseny (3.-8. oszt.)

 

2018. október 19. (péntek)

iskolai ünnepély keretében megemlékezés okt.23-ról

 

2018. október 26. (péntek)

"Gólyabál"

 

2018. november 9. (péntek)

Márton napi játszóház

 

2018. november 10. (szombat)

Bethlen-nap

 

2018. november 27. (kedd)

"Varga Tamás matematikai verseny" 7.-8. évfolyam

 

2018. december 6. (csütörtök)

"Mikulás" az alsósoknak-gimnazisták műsora

 

2018. december 13. (csütörtök)

Arany Dániel Matematikai Tanulóverseny 1. forduló

 

2018. december 15. (szombat)

11:00-14:00 Luca napi vásár

 

2018. december 7. (péntek)

Szalagavató

 

2018. december 20 (csütörtök)

karácsonyi hangverseny (18:15-től a Szent Gellért templomban)

 

2018. december 15. (szombat)

„Téli Sportnap”

 

2019. január 11. (péntek)

Bólyai matematika csapatverseny (9.-12. évfolyam)

 

2019. január 22. (kedd)

a Magyar kultúra napja

 

2019. február 22. (péntek)

alsós farsang

 

2019. február

Kerületi vers- és prózamondó verseny az iskola épületében (1.-4. évfolyam)

 

2019. február 15. (péntek)

Szülők-nevelők bálja

 

2019. február 8. (péntek)

Bólyai természettudományos csapatverseny.

 

2019. február 14. (csütörtök)

Arany Dániel matematika verseny (9.-10. évfolyam) (14:00-16:00-ig)

 

2019. február 25. (hétfő)

megemlékezés a kommunista diktatúra áldozatairól (iskolarádió)

 

2019. március 14. (csütörtök)

14:00 Czakó Éva matematika verseny (2.-12. évfolyam)

 

2018. április 11. (csütörtök)

Költészet napja

 

2018. április 16. (kedd)

A Holokauszt áldozatainak emléknapja (iskolai megemlékezés)

 

2019. április

Újbudai tavaszi hangverseny

 

2019. május 3. (péntek)

11:00-tól ballagás

 

2019. május 31. (péntek)

Gyereknap

 

2019. május

Tavaszi hangverseny

 

2019. június 4. (kedd)

Nemzeti összetartozás napja

 

2019.június 11-14. (kedd-péntek)

Erdei iskola tervezett időpontja (1-4.osztály)

 

2019. június 11. (kedd)

Iskolai sportnap

 

2019.június

8:00-tól tanévzáró ünnepély

 

 
Tanítás nélküli munkanapok:

 

2018. november 10. (szombat)

 diákönkormányzati-nap

 

2019. január 28. (hétfő)

 pályaorientációs nap (CSAK GIMNÁZIUM)

 

2019. február.  4. (hétfő)

 

 

2019. február 5. (kedd)

 

 

2019. április 24. (szerda)

 

 

2019. április 25. (csütörtök)

 

 

2019. április 26. (péntek)

 

 

 

 

 

Projektek, témahetek, témanapok 

2019. február 25.-március 1. (hétfő-péntek)

Pénzügyi tudatosság-témahét

 

2018. október 13. (szombat)

Budapest-projektnap

 

2019. március 18-22. (hétfő-péntek)

Fenntarthatóság-környezettudatosság témahét

 

2019. április 8.-12. (hétfő-péntek)

Digitális témahét

 

 




































































































































































































































































































































 

Biológia Ének Fizika Földrajz
Kémia Matematika Történelem Irodalom
Angol Német Francia Informatika
Testnevelés Társadalomismeret

Elektronikus ellenőrzőkönyv

1. évfolyam 2. évfolyam 3. évfolyam 4. évfolyam
5. évfolyam 6. évfolyam 7. évfolyam 8. évfolyam
9. évfolyam 10. évfolyam 11. évfolyam 12. évfolyam

Ökoiskola

Felvételi információs központ

Iskolai étkezés